گشت و گذار چیست؟
یک شبکه اجتماعی برای اشتراک گذاری تجارب گردشگری با دوستان و آشنایان، و همچنین پیدا کردن جاهای جدید و دیدنی. یک رستوران یا کافی شاپ جدید، یک منطقه گردشگری با طبیعت بکر و هر جای جذاب دیگه ای رو می تونی توی گشت و گذار پیدا کنی یا خودت بهش اضافه کنی. همچنین با استفاده از نظرات و تجاربی که گردشگران در این شبکه اجتماعی به ثبت میرسونن، میتونی برنامه ریزی بهتری برای سفر یا گشت تفریحی بعدیت داشته باشی.
چطور عکس یا تجربه ی سفرم رو در گشت و گذار به اشتراک بذارم؟
به سادگی میتونی بعد از عضویت در سایت مکان مورد نظرت رو جستجو کنی و عکس یا تجربت رو به شکل پست در مورد اون مکان ثبت کنی.
چطور امتیاز کسب کنم و با امتیازاتم از گشت و گذار هدیه بخرم؟
به ازای دریافت هر لایک روی عکسهایی که پست کردی 1 امتیاز، هر هوادار جدید هم 2 امتیاز میتونی کسب کنی. تازه، با ارسال دعوتنامه واسه دوستات می تونی 5 امتیاز دیگه هم داشته باشی. امتیازات که به 30 برسن، می تونی از قسمت امتیازات و هدایا در پروفایلت به صفحه ی ویترین هدایا بری، شروع کنی به خرج کردن امتیازها و خرید وسائل گردشگری! مثلا، یک کوله پشتی بخری و ما هم اون رو واست پست می کنیم.
چه هدایایی رو می تونم از گشت و گذار دریافت کنم؟
هر وسیله ای که به گردشگری مربوط میشه. همه وسایل داخل فروشگاه گشت و گذار در دسترس شما هستن. فقط کافیه وارد پروفایلتون و قسمت امتیازات بشید. خودتون انتخاب می کنید که چجوری امتیازهاتون رو خرج کنید، مثلا عصا یا کفش کوهنوردی سفارش بدید.
دوستان نزدیک یا ستاره دار چه کسانی هستند؟
وقتی دوستت رو ستاره دار می کنی، می تونه همه پست هات رو ببینه، حتی پست های خصوصی رو.
پست خصوصی و پست عمومی چی هستند؟
اگر بخوای یکی از پست هات رو فقط افراد خاصی ببین و نه همه کاربران، می تونی خیلی راحت اون پست رو خصوصی کنی. در اینصورت، فقط دوستای ستاره دارت اونو می بینن.
گشت و گذار چه کمکی به صاحبان کسب و کارها و صنعت گردشگری می کنه؟
اگر صاحب یک رستوران، کافی شاپ، هتل، اقامتگاه بومگردی یا یک مجموعه گردشگری تفریحی هستی، می تونی مجموعه خودت رو به سایت گشت و گذار اضافه کنی و با گذاشتن چندتا عکس اون رو به همه معرفی کنی. از این به بعد کاربران هم برای مجموعه ت عکس آپلود می کنن و تجربه خودشون از حضور در اونجا رو با بقیه به اشتراک می گذارن.